Strona domowa Polska Trasy rowerowe w Rybniku – mamy dla Was darmowy e-book!

Trasy rowerowe w Rybniku – mamy dla Was darmowy e-book!

przez Basia||Podróże Hani

Trasy rowerowe w Rybniku to nasz konik. Jeździmy po nich często i dużo. Niektóre znamy jak własną kieszeń, inne pewnie jeszcze poznamy. Niezmiennie polecamy Rybnik jako miasto stworzone do rowerowych wycieczek. Teraz poza naszymi tradycyjnymi zachwytami czy pojedynczymi zdjęciami z tras na Facebooku mamy dla Was coś więcej. We współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Rybniku stworzyliśmy e-book „Przyjazny przewodnik rowerowy. Rybnik i okolice”. Polecane przez nas trasy rowerowe po Rybniku i jego okolicach już teraz możecie bezpłatnie pobrać. I w drogę!

Jeśli śledzicie Podróże Hani to wiecie, że sporo jeździmy na rowerach. Najczęściej po Rybniku, bo tu wystarczy, że po prostu wyjdziemy z domu. Wiele można o naszym mieście mówić, ale jedno jest pewne – jest ono niesamowicie przyjazne rowerzystom. Dróg rowerowych z roku na rok jest więcej. Obecnie w Rybniku jest 170 km wyznaczonych szlaków rowerowych i 30 km dróg rowerowych. Można nimi dojechać m. in. do Rud, w których czekają kolejne dziesiątki kilometrów leśnych tras.

Trasy rowerowe w Rybniku i okolicach – darmowy ebook

Być może pamiętacie, że w kwietniu 2021 r. rowerowaliśmy po Rybniku jak szaleni. Właśnie wtedy po raz kolejny jechaliśmy opisanymi w naszym rowerowym przewodniku trasami. Tym razem bardziej niż zwykle się im przyglądaliśmy, zwracając uwagę na kolory szlaków i ewentualne trudności. Udało się! Łącznie opisane przez nas rowerowe wycieczki po Rybniku i okolicach (dotarliśmy też do Radlina i Rud) mają ok. 140 km! To był szalony rowerowy miesiąc, szczególnie, że jeździliśmy też poza Rybnikiem!

Rybnik – polecane trasy rowerowe

W darmowym e-booku o trasach rowerowych w Rybniku i okolicach opisaliśmy 6 wycieczek. Obejmują one sporą część Rybnika, od Niewiadomia, przez centrum po Kamień i – pewnie najbardziej znane – trasy nad Zalewem Rybnickim. Dodatkowo poszerzone są o cudowne Rudy (kto nie był w Rudach, musi koniecznie to nadrobić) i kawałeczek Radlina. Każda z 6 opisanych tras jest pętelką lub można ją rozpocząć/zakończyć w okolicy stacji kolejowej. Dzięki temu zawsze można „podjechać” do centrum Rybnika lub okolicznych miast.

Rybnickie trasy rowerowe opisane w przewodniku

W naszym rowerowym przewodniku po Rybniku i okolicach przygotowałam dla was 6 tras. Krótkich i dłuższych, z możliwością przedłużenia lub skrócenia. Wszystko po to, by naprawdę każdy rowerzysta znalazł w nim coś dla siebie.

Są tam trasy zarówno dla rodziny z dzieckiem, które dopiero zaczyna samodzielnie jeździć (tak jak nasz Antek), są takie na kilka godzin rodzinnego jeżdżenia. Jest w końcu i wielka rybnicka pętla, którą – jak się ktoś uprze – spokojnie można rozbudować o lasy rudzkie i w ten sposób zrobić nawet 100 km jednego dnia! Jeśli oczywiście macie siłę 😉

W naszym rowerowym e-booku czeka na Was 6 tras rowerowych po Rybniku i jego okolicach:

  • z górniczego Niewiadomia (zahaczając o Radlin!) do centrum Rybnika – ok. 12,5 km
  • z centrum Rybnika do miejsc rekreacyjnych w okolicy (Paruszowiec, kąpielisko Ruda, Bulwary nad Nacyną) – ok. 13 km
  • z parku tematycznego do zielonego Kamienia i z powrotem – ok. 21 km
  • trasa rowerowa wzdłuż rybnickich zalewów – ok. 17 km
  • z bulwarów nad zalew i dalej, do Rud – ok. 32 km
  • Wielka Trasa Rybnicka, z Niewiadomia przez centrum, Paruszowiec, Kamień, Ochojec do Rud i z powrotem do centrum Rybnika przez Stodoły, Pniowiec i Bulwary nad Nacyną – ok. 56 km.

To którą trasę rowerową w Rybniku dla siebie wybieracie?

Pobierz przewodnik rowerowy – Rybnik i okolice

#roweroweslaskie

W tym momencie „Przyjazny przewodnik rowerowy. Rybnik i okolice” możecie BEZPŁATNIE ściągnąć na swój telefon czy czytnik. Możecie go pobrać TUTAJ (epub), TUTAJ (mobi) lub TU (PDF). E-book jest też zamieszczony na stronie internetowej MOSiR Rybnik.

By nasz ebook działał na telefonie, musisz mieć zainstalowaną aplikację do jego odczytu np. Książki Google Play lub Legimi. Są one – podobnie jak ebook z trasami rowerowymi po Rybniku – darmowe. Czekam na wasze wrażenia i uwagi. Może dopiszemy jeszcze jakąś trasę?

„Przyjazny przewodnik rowerowy. Rybnik i okolice” przygotowałam we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Rybniku. Udanych wycieczek! Jeszcze więcej naszych rowerowych wycieczek po całym województwie śląskim znajdziecie tutaj.

Rybnik i okolice w przewodniku Rowerowe Śląskie

W naszym przewodniku „Rowerowe Śląskie” również nie mogło zabraknąć Rybnika! Przedstawiono w nim 27 rowerowych wycieczek, w tym dwie rybnickie. Jeśli masz w planach rowerowe wycieczki z dziećmi po województwie śląskim, to dla ciebie lektura obowiązkowa! W naszym sklepie znajdziesz książkę drukowaną i ebook „Rowerowe Śląskie”.

Mogą Ci się również spodobać...

2 komentarze

Jaro 20 stycznia 2022 - 09:31

Znalazłem na tej stronie mosir ale się naszukałem. A czemu nie może być po prostu w pdf skoro darmowy, nie wszyscy ogarniają , chcą lub mają możliwość instalowania kolejnej aplikacji.

Odpowiedz
Basia||Podróże Hani 20 stycznia 2022 - 12:56

We wpisie powyżej też te pliki są 🙂 PDF też będzie, jak tylko go dostanę to też będzie tutaj do ściągnięcia.

Odpowiedz

Zostaw komentarz