Strona domowa Europa Zatoka Bajka – relaks na Opolszczyźnie

Zatoka Bajka – relaks na Opolszczyźnie

przez Basia||Podróże Hani

Lato z dziećmi często stoi pod znakiem rodzinnych wyjazdów nad wodę. Polecaliśmy już wam opolską Turawę, dziś chcemy pokazać kolejne kąpielisko. Zatoka Bajka, bo o niej mowa, jest częścią kompleksu Bajka Hotel & Resort w Grodźcu.

Zatoka Bajka położona jest ok. 30 km na północny-wschód od Opola. Jak się okazało, kąpielisko jest dość znane wśród mieszkańców województwa opolskiego (przynajmniej wśród naszych znajomych tam mieszkających), my o nim wcześniej nie słyszeliśmy. A szkoda, bo jest idealne dla rodzin z małymi dziećmi. Woda w zbiorniku jest płytka i dość ciepła. Infrastruktura (toalety, prysznice, bary z jedzeniem) jest bardzo dobrze utrzymana. Do tego duży bezpłatny parking.

Kąpielisko nie jest duże, więc najlepiej odwiedzić je w tygodniu (my byliśmy z czwartku na piątek w lipcu). Faktycznie najwięcej widziałam tam rodzin z maluchami.

Do dyspozycji plażowiczów jest też strefa dla dzieci – świetny drewniany plac zabaw Wyspa Korsarzy, wodny plac zabaw i zagroda ze zwierzętami. Jest również restauracja (nieco dalej, przy hotelu) i zaplecze gastronomiczne przy samej plaży.

Zatoka Bajka – noclegi blisko Krasiejowa

Kompleks Bajka to nie tylko kąpielisko. To również świetna baza noclegowa, idealna jeśli wybieracie się do Krasiejowa czy na kajaki na Małą Panew. Nocować tam można w hotelu lub na polu namiotowym. Namioty i przyczepy stoją bardzo blisko jeziora. Widok plaży tuż po przebudzeniu musi być cudowny.

My tym razem spaliśmy w hotelu i bardzo żałujemy, że Bajka była tylko naszą bazą wypadową. Mieliśmy bardzo mało czasu, by w pełni wykorzystać uroki tego miejsca. A jest ono bardzo przyjazne rodzinom z dziećmi. Już przy meldowaniu się w hotelu, dzieciaki dostały listy, w których witał ich pewien milusiński Piotruś. Któż to? Muflon mieszkający w przyhotelowym mini zoo. Nie będziemy wam zdradzać wszystkiego. Jak przyjedziecie, na pewno też taki list otrzymacie.

My nocowaliśmy w Bajce przede wszystkim dlatego, że planowaliśmy wizytę w słynnym opolskim Krasiejowie. Z Grodźca to ledwie 6 km. Do parku można spokojnie pojechać rowerami. Nieco dalej było na kajaki (my płynęliśmy z Party Kajaki, relację macie tutaj), my do przystani kajakowej pojechaliśmy z Krasiejowa samochodem. Gdybyśmy dziś mieli jeszcze raz planować ten wyjazd jeden dzień bylibyśmy po prostu na terenie kompleksu Bajka (szczególnie gdyby znów była tak cudna pogoda), ewentualnie popłynęlibyśmy kajakami. Dopiero kolejnego dnia pojechalibyśmy do Krasiejowa, na cały dzień. Tak więc, planując weekend na Opolszczyźnie, uczcie się na naszych potknięciach.

* * *
Bajka Hotel & Resort, ul. Klasztorna 5, Grodziec. Informacje o kąpielisku najlepiej na bieżąco sprawdzać na stronie na fb.

* * *
Za zaproszenie na Opolszczyznę dziękuję Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, prowadzącej projekt Dziedzictwo Kulturowe i Przyrodnicze Dla Rozwoju Pogranicza Polsko – Czeskiego „Wspólne Dziedzictwo” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego „Przekraczamy granice”.

* * *
Wszystkie nasze artykuły o województwie opolskim (przecież byliśmy tam nieraz) znajdziecie tutaj. O rodzinnych atrakcjach Opolszczyzny przeczytacie też u naszych znajomych:
– https://www.places2visit.pl/tag/opolskie/
– http://kasai.eu/category/podroze/polska/opolskie/

Mogą Ci się również spodobać...

2 komentarze

Dokąd Z Warszawy 15 września 2020 - 21:15

Wygląda na przepiękne miejsce ????

Odpowiedz
Konrad Nidzicki 17 września 2020 - 09:35

Idealne atrakcje dla dzieciaków – mam nadzieję, że sami kiedyś tam zawitamy 🙂 Dzięki za opisanie tej miejscówki.

Odpowiedz

Zostaw komentarz