Strona domowa Polska Trasy rowerowe w Raciborzu i okolicach – mamy dla was darmowy ebook!

Trasy rowerowe w Raciborzu i okolicach – mamy dla was darmowy ebook!

przez Basia||Podróże Hani

W trakcie naszych rowerowych wypraw po okolicy bardzo często odwiedzamy Racibórz. To świetny cel rowerowych wypraw z Rybnika, bo daje naprawdę sporo możliwości. W samym Raciborzu jest sporo miejsc, w których można smacznie zjeść (mój priorytet), jest świetny plac zabaw w Ogródku Jordanowskim (główny cel dzieci). Do tego rzut beretem od centrum są dwie zielone oazy – rezerwat ptactwa Łężczok i Arboretum Bramy Morawskiej. Do obu bez problemu dojedziecie nawet z maluchami. Zapraszam do poznania tras rowerowych w Raciborzu i okolicach.

Rowerem z dziećmi w Raciborzu

Jeśli śledzicie nas na Facebooku to z pewnością nieraz widzieliście zdjęcia z naszych wycieczek rowerowych do i po Raciborzu. Z dziećmi zdarzało mi się:
– jechać rowerem z Rybnika do Raciborza i wracać pociągiem
– jechać pociągiem do Raciborza i z centrum miasta jechać rowerem do Arboretum Bramy Morawskiej (powrót do domu ze stacji PKP Racibórz Markowice)
– jechać pociągiem i z centrum Raciborza kierować się do rezerwatu Łężczok
– zrobić pełną pętlę: Racibórz – Łężczok – Arboretum – Racibórz
– jechać rowerem z centrum Raciborza przez wały na zbiorniku Racibórz Dolny do Tworkowa.

Możliwości rowerowych wycieczek po Raciborzu i okolicach jest mnóstwo. Dlatego bardzo się cieszę, że mogę wam zaprezentować nasz bezpłatny ebook „Przewodnik rowerowy po Raciborzu i okolicach”.

Trasy rowerowe w Raciborzu i okolicy – pobierz ebook

„Przewodnik rowerowy po Raciborzu i okolicach” napisałam we współpracy z Miastem Racibórz. Znajdziecie w nim 4 trasy rowerowe. Dwie z nich są idealne na rodzinne wycieczki, trzecia może być ciekawa dla starszych dzieci, a czwarta – w moim odczuciu jest całodniową wyrypą dla wprawionych rowerzystów. Ja przejechałam, ale zdarzało mi się rower prowadzić!

Trasy rowerowe w Raciborzu opisane w ebooku

Trasy rowerowe w Raciborzu opisane w naszym ebooku:
Z centrum Raciborza do zielonego Arboretum – ok. 19 km
Z centrum Raciborza do rezerwatu Łężczok – ok. 21 km
Zbiornik Racibórz Dolny i okoliczne atrakcje – ok. 40 km
Pętla z widokiem na Racibórz – ok. 55 km zdecydowanie najbardziej terenowej jazdy.

Jeśli już pojeździcie na rowerach, można się też po Raciborzu przespacerować. W „Przewodniku rowerowym po Raciborzu i okolicach” opisana jest też trasa Raciborskiego Szlaku Miejskiego, na której znajduje się m. in. rynek, ulica Długa czy muzeum w Raciborzu. W osobnym artykule przeczytaj też co zobaczyć w Raciborzu. Jeśli będziesz w Raciborzu bez dzieci polecamy też odwiedzenie Browaru Racibórz.

Pobierz przewodnik rowerowy – Racibórz i okolice

#roweroweslaskie

W tym momencie „Przewodnik rowerowy po Raciborzu i okolicach” możecie BEZPŁATNIE ściągnąć na swój telefon czy czytnik. Możecie go pobrać TUTAJ (epub) i TU (PDF). Wkrótce będzie go można również dostać w niektórych punktach informacji turystycznej w okolicy, w tym i punkcie informacji turystycznej przy raciborskim rynku.

By nasz ebook działał na telefonie, musisz mieć zainstalowaną aplikację do jego odczytu np. Książki Google Play lub Legimi. Są one – podobnie jak ebook z trasami rowerowymi po Raciborzu i okolicach – darmowe. Czekam na wasze wrażenia i uwagi. Może dopiszemy jeszcze jakąś trasę?

* * *
Poznajcie jeszcze więcej naszych rowerowych wycieczek po całym województwie śląskim z serii #roweroweslaskie i relacje z innych regionów. Pobierz też bezpłatny ebook – trasy rowerowe w Rybniku.

Racibórz i okolice w przewodniku Rowerowe Śląskie

W naszym przewodniku „Rowerowe Śląskie” również nie mogło zabraknąć Raciborza i jego zielonych okolic! Trasa Racibórz – Łężczok – Arboretum jest jedną z 27 wycieczek opisanych w książce. Jeśli masz w planach rowerowe wycieczki z dziećmi po województwie śląskim, to dla ciebie lektura obowiązkowa! W naszym sklepie znajdziesz książkę drukowaną i ebook „Rowerowe Śląskie”.

Mogą Ci się również spodobać...

2 komentarze

Tomasz 13 kwietnia 2022 - 21:04

Działa jedynie link do pliku pdf. Wolałbym mobi lub EPUB.

Odpowiedz
Basia||Podróże Hani 17 kwietnia 2022 - 21:31

Dzień dobry! Dziękuję za zwrócenie uwagi – już powinno działać.

Odpowiedz

Zostaw komentarz