Strona domowa Polska Akwarium w Gdyni czyli taaaaaka ryba!

Akwarium w Gdyni czyli taaaaaka ryba!

przez Basia||Podróże Hani
Akwarium w Gdyni odwiedziliśmy nie pierwszy raz, wcześniej byliśmy tam z Hanią (klik). Tym razem zawitaliśmy tam i z Hubim. Mały tak samo żywo reagował na pływające w wielkich akwariach ryby. A oglądać było co – to największy tego typu obiekt w Polsce (choć wierzyć się w to nie chce…). W akwariach żyje ponad 1000 zwierząt morskich i wodno-lądowych, łącznie 190 gatunków z całego świata.

Najpierw jest trochę gablot „teoretycznych”, przede wszystkim z wypchanymi zwierzętami. Przyznaję, że nie są one specjalnie interesujące nawet dla tak ciekawskich dzieci jak Hania.

Potem są już same akwaria. Podzielone są tematycznie – oglądać można rafę koralową, Amazonię i wodne zwierzęta świata. Wszystko mieści się na kilku piętrach. Jeśli nie zwiedza się ze szkolnymi grupami (my niestety na nie trafiliśmy, co było dla nas lekkim szokiem, bo byliśmy tam na samym początku września) zwiedza się w ciszy i spokoju.

Jest też jedno piętro typowo edukacyjne. Dzieci (dorośli w sumie też) poznają m. in. zwierzęta mieszkające w poszczególnych częściach morza. W gablotach poukrywane są tajemnicze szufladki, w których są różne zadania, ciekawostki czy… wiersze o rybach. Super atrakcją były też układanki. Hani się baaardzo podobało.

Po wyjściu z akwarium zauważyliśmy jeszcze jeden pomnik – chyba ostatnio go nie było.

* * *

Akwarium w Gdyni jest dobrze przygotowane na przyjecie turystów z małymi dziećmi – dostępne są wózki dla maluchów (własny wózek musieliśmy zostawić przy szatni), pomiędzy piętrami porusza się windą (niestety akurat wtedy kiedy my tam byliśmy, winda była zepsuta…), w toalecie na parterze jest przewijak. W porównaniu z naszą poprzednią wizytą pojawił się dość duży sklepik (w sumie dobre posunięcie, sprzyja komercjalizacji akwarium). Szkoda tylko, że mało w nim fajnych pamiątek znad morza, a pełno bezsensownych gadżetów rodem z odpustu.

* * *
W mniejszej skali akwaria z egzotycznymi rybami można oglądać w gliwickiej palmiarni, miejsce w sam raz do polecanie na nadchodzące mrozy (pisałam już o niej tu i tu).
* * *
Informacje praktyczne:
Akwarium w Gdyni, al. Jana Pawła II 1, Gdynia, www.akwarium.gdynia.pl
Godziny otwarcia:
– 1 kwietnia – 31 maja, 1 września – 30 września: 9.00-19.00
– 1 czerwca – 30 czerwca: 9.00-20.00
– 1 lipca – 31 sierpnia: 9.00-21.00

– 1 października – 31 marca: 10.00-17.00.

Mogą Ci się również spodobać...

2 komentarze

Joanna Bylica 3 lutego 2015 - 19:45

Za kilka dni zawitam tam z moją Polką i Zuzką, ciekawa jestem ich wrażeń 🙂 świetna praktyczna informacja o wózku. Wygodne chociaż ?

Odpowiedz
Basia S-Sz 3 lutego 2015 - 22:12

chyba wygodne, Hubi nie narzekał 😉 3 lata temu Hania też nic nie mówiła 😉

Odpowiedz

Zostaw komentarz