Strona domowa Polskadolnośląskie Wrocław i Dzień Dziecka

Wrocław i Dzień Dziecka

przez Basia||Podróże Hani

Nie mogę napisać, że wyjazd do Wrocławia spełnił nasze oczekiwania, no nie mogę! Wszystko przez pogodę, która jest prawdziwym antybohaterem ostatnich tygodni, myślę, że nie tylko w moim prywatnym rankingu. Za to wszystko inne było po prostu świetne! Mój kurs okazał się strzałem w dziesiątkę, a Hania i Kamil mieli super towarzyszy, którzy pokazali im wiele wrocławskich atrakcji. Zresztą, zobaczycie sami. Dziś część pierwsza.
Najbardziej oczywistym, wręcz obowiązkowym punktem programu (szczególnie jeśli jest się z dziećmi) są oczywiście krasnale. Nie wiem dlaczego, ale Hania bardziej zainteresowana była stojącą tuż za plecami Życzliwka fontanną (jakby mało jej było deszczówki). Większość turystów jednak za krasnalami gania i wiem na pewno, że przy kolejnej wizycie we Wrocławiu ja też z mapą (dostępna w informacji turystycznej) będę ich szukała.

Wrocław i UNESCO

Po rynku przyszedł czas na Halę Stulecia i fontanny – akurat nie padało.

 

W pewnym momencie Hania chyba miała już dość.

 

W Krainie Miniatur

Ostatnim punktem programu z okazji Dnia Dziecka była Kraina Miniatur. Przed wejściem było super – pani puszczała wielkie bańki.

 

Wśród 11 miniatur (skala 1:25) oprócz atrakcji turystycznych Dolnego Śląska były też m. in. kościół Mariacki, tyrolska chata, czy gmach sejmu. Fajne było to, że zwiedzającym towarzyszył przewodnik, który opowiadał o zminiaturyzowanych obiektach. Było ich tam sporo (tych przewodników), dzięki czemu nawet jeśli do parku wchodziły dwie osoby to nie musiały czekać aż uzbiera się większa grupa.

 

 

 

 

 

 

Oprócz miniatur były też obiekty w powiększeniu, czyli tzw. strefa Guliwera, a w niej ogromne buty czy wielkie krzesła i stół. Tam nawet dorośli mogli się na chwilę poczuć jak wrocławskie krasnoludki.

Była też piaskownica i dostępne dla wszystkich zabawki.

 

Jednym słowem – wszystko, co Hani i Karolinie było tego dnia potrzebne do szczęścia (no dobra, może prawie wszystko – na lody przyszedł czas po powrocie do domu).

PS. Za świetny weekend dziękujemy Kubie, Janie, Karolince i małej Luizce. Powtórka – mam nadzieję, że już wkrótce – u nas.

* * *
Informacje praktyczne:
Wirtualna mapa wrocławskich krasnali: www.krasnale.pl

Kraina Miniatur, ul. Wróblewskiego 9, Wrocław, www.krainaminiatur.pl
Bilety: ulgowy – 7 zł, normalny – 9 zł.
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 9.00-17.00, sobota-niedziela: 9.00-18.00

Mogą Ci się również spodobać...

Zostaw komentarz