Strona domowa EuropaCypr Cypr. Koszty wyjazdu poza sezonem

Cypr. Koszty wyjazdu poza sezonem

przez Basia||Podróże Hani

Często pytacie o ten nasz Cypr, przede wszystkim o koszty wyjazdu i warunki dla dzieci. Tak więc zbiorczo odpowiadamy jak to było w naszym przypadku. A było i fajnie, i tanio, czyli optimum. Przypomnę, na Cyprze spędziliśmy 10 dni w marcu, a więc tuż przed początkiem sezonu (szczególnie było to widać na niektórych plażach, na których trwały do niego ostatnie przygotowania). Bilety na samolot rezerwowaliśmy dość późno, bo pod koniec stycznia, mieszkanie – na początku lutego. Całość kosztów związanych z wyjazdem naszej czwórki wyniosła 2 tysiące złotych. Za co płaciliśmy? Za wszystko!

Koszty organizacji

Bilety – 4 x 112 zł (Wizzair z Pyrzowic do Larnaki, cena z kartą Wizzair Club)

Dopłata do bagażu (większy bagaż podręczny) – 2 x 65 zł

Parking na lotnisku – 80 zł (wykupiony wcześniej, bezpośrednio na parkingu jest drożej)

Wynajem auta na 10 dni – 130 euro (z tego 50 euro za dziecięce foteliki)

Mieszkanie nr 1 – 6 x 55 zł za noc za 4 osoby

Mieszkanie nr 2 – 4 x 85 zł za noc za 4 osoby

Ubezpieczenie dzieciaków – niecałe 50 zł

Koszty życia na miejscu

Do tego wszystkiego dochodzą oczywiście koszty życia na miejscu – bilety wstępów do atrakcji turystycznych (tu miła niespodzianka – wstępy wahały się pomiędzy 2,5 a 4,5 euro za osobę, za dzieci nigdzie nie płaciliśmy), jedzenia (ceny trochę wyższe niż w Polsce, na tureckiej stronie taniej), benzyny (przejechaliśmy jakieś 1 500 km za 70 euro), no i wakacyjnych przyjemności. Tu oczywiście wszystko zależy od naszego budżetu, można przecież pojechać z puszkami w walizce, można też codziennie stołować się w restauracjach.

Mieszkanie

Po raz drugi w trakcie wyjazdu korzystaliśmy z portalu wynajmu mieszkań Airbnb (nasze wrażenia o nim opisałam już tu). Tym razem był to prawdziwy traf w 10! Nie dość, że świetne mieszkanie mieliśmy za grosze (kto bierze od 4-osobowej rodziny 55 zł za dzień?), to jeszcze nasi gospodarze okazali się cudownymi ludźmi. Nie dość, że przyjechali po nas na lotnisko i doprowadzili z wypożyczalni samochodów do mieszkania, nie dość, że przyjechali po nas, gdy totalnie zgubiliśmy drogę, to jeszcze zaprosili na grilla i traktowali jak prawdziwych przyjaciół. Niestety „nasze” mieszkania już nie jest dostępne na Airbnb. Polecamy wam jednak ten serwis i rejestrację z tego linku (klik) – dzięki temu i my, i wy na pierwszą podróż dostaniecie zniżkę. Miło, prawda?

Kombinowane loty

Można też pokombinować z lotami i np. lecieć do Larnaki z Katowic, a wracać z Paphos do Krakowa (wtedy można mniej czasu spędzać w aucie). Dla mieszkańców Śląska to naprawdę świetna sprawa. My tym razem tak nie zrobiliśmy, bo przed świętami nie chcieliśmy wykorzystywać bliskich do podwożenia na lotnisko. Ale kolejnym razem już skrupułów mieć nie będziemy 😉

 

* * *
Wszystkie nasze wrażenia z Cypru przeczytacie tutaj.

Mogą Ci się również spodobać...

11 komentarzy

Zależna w podróży 30 marca 2016 - 23:46

O wow, ceny szalone! Trochę mnie przekonałaś…

Odpowiedz
Basia||Podróże Hani 31 marca 2016 - 17:58

Myślę, że pod kątem cen trafiliśmy w idealny moment, teraz już jest drożej (zresztą z tygodnia na tydzień widać wzrost cen np. wynajmu aut, my płaciliśmy 130 euro, miesiąc wcześniej wydalibyśmy niecałe 100)

Odpowiedz
Paweł 1 kwietnia 2016 - 12:32

Dzięki za poradnik! Na pewno się przyda, bo planuje w tym roku tam wyskoczyć 🙂

Odpowiedz
Ewa 1 kwietnia 2016 - 21:54

Dobre zestawienie. Ja tez byłam poza sezonem, w grudniu (dwa lata temu) i nie przypomnę sobie za nic ile wydałam, ale też miałam wrażenie, że są to jakieś niewielkie pieniądze 🙂 A sam Cypr jest przepiękny.

Odpowiedz
Basia||Podróże Hani 2 kwietnia 2016 - 13:30

Ja postanowiłam teraz po każdym wyjeździe takie zestawienie robić, bo często są o to pytania, a zapomina się bardzo szybko

Odpowiedz
Szymon 1 kwietnia 2016 - 21:59

KONIECZNIE chcę pojechać! 50 zł na osobę na dzień (jeszcze z dziećmi…) – naprawdę nieźle! My staramy się dochodzić mniej więcej do takich kwot na wyjazdy 😉

Odpowiedz
Basia||Podróże Hani 2 kwietnia 2016 - 13:30

Teraz jest już drożej, ale myślę, że w lutym-marcu ceny znowu wrócą do „naszego” poziomu 😉

Odpowiedz
Jarek 5 lutego 2017 - 07:12

Szkoda ze linkndo waszego mieszkania juz nie dziala.

Odpowiedz
Basia||Podróże Hani 5 lutego 2017 - 11:19

no właśnie chyba już nie jest do wynajmu, też go ostatnio szukałam dla znajomej 🙁

Odpowiedz
Konrad 20 sierpnia 2018 - 08:01

Hej, Podaj prosze jeszcze raz link lub nazwe tego mieszkania z Airbnb. Nie moge się znaleźć tego w artykule

Odpowiedz
Basia||Podróże Hani 20 sierpnia 2018 - 22:53

To mieszkanie juz nie jest wynajmowane 🙁

Odpowiedz

Zostaw komentarz